724 079 660

MIKROŽIVINY - MINERÁLY

Jsou anorganické sloučeniny, které nemohou být tělem spotřebovány ani produkovány...

MINERÁLY

Jsou anorganické sloučeniny, které nemohou být tělem spotřebovány ani produkovány. Jsou stavební hmotou pro kosti a zuby a nezbytné při nervosvalovém přenosu, jsou součástí hormonů a enzymů. Je proto velmi důležité abychom je tělu dodávali stravou. Rozlišujeme:

 • Makroelementy -  DDP vyšší než 100mg - TABULKA

               - Například – vápník, hořčík, fosfor, chlor, draslík, síra

 • Mikroelementy - DDP pod nebo roven 100mg - TABULKA

               - Například – železo, zinek, jód, měď, mangan, fluor, chrom, selen, …

 • Stopové prvky – zde je množství potřeby v mikrogramech

               - Například – křemík, vanad, bór,

VITAMÍNY a MINERÁLY hrají důležitou roli při optimalizaci zdraví i výkonnosti (duševní i psychické). V dnešní uspěchané době je především nutné hlídat dostatek vitamínů – antioxidantů, které pomáhají zbavovat tělo škodlivin a posilují imunitu. Jako základ ale vždy používejte vyváženou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny. Pokud toto dodržíte a nejste vrcholový sportovec či těžce pracující člověk, tak by Vám vyvážená strava měla stačit k pokrytí potřeb vitamínů. Pokud ale již máte nějaké zdravotní problémy, těžce pracujete, hodně sportujete nebo jste ve velkém stresu, tak by bylo dobré zvážit doplňky stravy. Ne vždy to co se inzeruje v časopisech a reklamách v TV je o pravé ořechové. Používejte zdravý rozum a obraťte se na odborníky přes výživu, nutriční terapeuty, homeopaty nebo vyzkoušené bylinkáře a léčitele o radu. Ušetříte tak nejen peníze za mnohdy zbytečné či neefektivní doplňky, ale dozvíte se i spoustu zajímaých informací.

 

Zdroje a použitá literatura:

 • Základy výživy ve sportu, Masarykova Univerzita sportovních studií, Mgr. Lucie Mandelová,Ph.D., Ing. Eva Hrnčiříková
 • Sportovní výživa, Grada Publishing a.s., Nancy Clark
 • Fitness výživa, Grada Publishing a.s., Susan Kleiner, Maggie Greenwood-Robinson

www.vseprozdravi.cz

www.dietologie.cz

www.abecedazdravi.cz

Právě nyní

 • NOVOROČNÍ akce pro dvojice - speciální cena pro osobní tréninky dvojic = 2x 10 tréninků + 2x měření na InBody za 5.000,- (původní cena 6.500,-) = ušetříte 1.500,- !!!!!. Akce pouze na měsíc LEDEN A ÚNOR.
 • permanentka HAPPY HOUR :-) Nová permanentka pro tréninky absolvované mezi 10:00 a 14:00. Cena 3.300,-/10 tréninků a navíc bonus ve formě 1 měření na přístroji InBody. Ideální pro těhotné ženy, maminky /tatínky na rodičovské dovolené (dítko klíďo vemte s sebou) a seniory. Nebo i pro ty, kteří jsou pány svého času. Vvyužijte doby, kdy je ve fitku minimum lidí a udělejte něco pro své zdraví a kondici.
 • Nové skupinové lekce: KRUHÁČek v út a čt od 7:45 a RIP Trainer v pátek od 17:00. !!!!!
 • Cvičení pro maminy - děti vítány :-)
  Zacvičíme si v sále, kde s Vámi mohou být i Vaše děti. Budeme izolovány od ostatního prostoru fitka, děti si nemůžou ublížit a nebudou ani nikoho rušit. Speciální cena 3.300,-/10 tréninků. Pokud se domluvíte 2 kámošky dohromady na jeden čas - cena 2.000,- pro jednu :-). Pro více informací pište nebo volejte :-)
 • Akce pro nastávající maminky
  Jste těhotná a chcete se stále udržovat ve formě, jen nevíte jak? Kontaktujte mne a můžeme se domluvit na individuální lekce. Pokud máte kamarádku, která je na tom stejně a budete cvičit spolu, máte lepší cenu. Cvičit můžeme v nově vzniklém fitku Body Care na Palackého třídě 162 (vedle restaurace Velorex).