724 079 660

Instruktorka a fitness trenérka, výživová poradkyně

Lenka Bořutová

Jmenuji se Lenka Bořutová (za svobodna Lukašíková), narodila jsem se ve Zlíně a tam jsem taky vyrůstala. Moje rodina byla, a stále je, velmi sportovně zaměřená a tak bylo zcela přirozené, že mě vedli ke sportu. Začala jsem jako malá s gymnastikou a pak, ve čtvrté třídě, jsem začala závodně plavat. Plavání mi vydrželo po celou dobu základní školy, ale jelikož fyzické vypětí bylo velké, znalosti o výživě mizivé, k tomu nějaká ta vrozená dispozice a regenerace navzdory nízkému věku nedostatečná, tak nastaly zdravotní problémy se zády. Plavání jsem musela omezit, začala jsem chodit na rehabilitace, a jakmile se záda dala jakžtakž do hromady, tak mi byly doporučené bojové sporty – kvůli rovnováze, stabilitě a vyváženému zatížení celého těla. Pak jsem „čuchla“ k posilovně a u toho jsem už zůstala. Učila jsem se stylem „pokus omyl“, nebyla jsem žádným pravidelným čtenářem fitness časopisů, ale bavilo mne to.

Vysokou školu jsem studovala v nádherném městě – Hradci Králové - obor Sportovní management. V rámci studia jsme se seznamovali teoreticky i prakticky s téměř všemi druhy sportů a některé z nich jsme museli zvládnout i jako instruktoři. Mně stále nejvíc oslovovalo fitness, tak jsem si v Institutu Tonus (u PaedDr. Petra Tlapáka, CSc) udělala licenci pro trenéra a instruktora fitness. Začala jsem při studiu pracovat jako trenér a tato práce mně naprosto uchvátila. Bylo bezva vidět, jak můžu pomoci od bolesti zad nebo hlavy, jak se klienti po několika týdnech cítí lépe, mají více energie do života a cvičení se jim stane naprosto přirozeným.

profilovka-bc.jpeg

Po nějaké době jsem potřebovala důvod, proč nadále cvičit a tak jsem si řekla, že zkusím závodit. Začala jsem v roce 2005 s bodyfitness. Připravovala jsem se sama, věděla jsem velice málo o závodní přípravě a tak to i dopadlo :-). Neuměla jsem pózovat, měla jsem špatné plavky, boty – no prostě hrůza a děs, ale i tak mne to bavilo – o konečné umístění mi až tak nešlo. A jelikož se mi po čase pouhé „otáčení v plavkách“ omrzelo, rozhodla jsem o přestup do fitness. Protože, když už člověk maká, tak chce, aby to bylo přece pořádně vidět :-). Po zhlédnutí několika DVD záznamů ze závodů typu Olympie, jsem byla „pekelně“ namotivovaná. V té době byla - a stále je - pro mne nejlepší fitnesskou u nás Lenka Bořutová (nyní Lenka Červená – Bořutová závodící za Fitness AVE-Přerov). S první sestavou mi pomáhala sestřenice Zuzka Pavelková a docela se se mnou nadřela, aerobik mi nic neříkal a byla jsem, jak se říká, jako slon v porcelánu. Nicméně fitness mě bavilo víc a tak jsem u něj zůstala. Po přestěhování do Brna jsem 2 roky závodila za Big 1 fitness, kde jsme měli jako závodníci k dispozici tanečníky, kteří nám mohli pomoci se sestavou. Po několika sezónách ale výrazně ubylo závodnic v kategorii fitness a závody pro mne ztratily kouzlo, je rozdíl bojovat s 12ti děvčaty než jen ve třech.

V roce 2008 jsem se vdala, a z Lenky Lukašíkové se stala Lenka Bořutová – docela veselá shoda příjmení. Chtěla jsem rodinu a tak jsem se závody skončila.

Můžu se pochlubit:

  • 2006 - 1. Místo v kategorii Fitness na mistrovství Moravy a Slezska v kulturistice, bodyfitness a fitness žen (Odry - ČR)
  • 2006 - 4.  Místo v kategorii fitness na Mistrovství České republiky v kulturistice, bodyfitness a fitness (Praha - ČR)
  • 2007 – 1. Místo v kategorii Fitness na mistrovství Moravy v kulturistice, bodyfitness a fitness žen (Bystřice nad Pernštejnem - ČR)
  • 2007 - 2. Místo v kategorii Fitness na Mistrovství České republiky v kulturistice, bodyfitness a fitness žen (Čelákovice - ČR)

V roce 2011 jsem si doplnila znalosti o výživové poradenství, které jsem „vystudovala“ u ing. Macha v Nutrisu. Znalosti ve výživařině si průběžně doplňuji různými doškolovacími programy (výživa pro těhotné a kojící, pro diabetiky, celiaky, děti, seniory, směnný provoz atd).

Spolupracuji se Sportovním a vzdělávacím centrem Body Care v Brně, ale mohu s Vámi trénovat i v kanceláři, venku nebo třeba u Vás doma. 

Zároveň dělám i přednášky o výživě a zdravém životním stylu jak pro firmy, tak třeba i pro školy. Stačí mne kontaktovat a určitě společně něco vymyslíme :-). Třeba lekci pro zdravá záda a zdravé sezení v zasedačce firmy nebo přednášku o základech zdravého stravování ve Vaší škole (základní nebo i střední).

 

Certifikáty a licence:

Instruktor a trenér Fitness

Poradce pro Výživu

Výživa při směnném provozu

Výživa dětí

Redukční výživa v Praxi

Diabetes a Celiakie

Výživa těhotných a kojících

cvičení pro těhotné a po porodu

Výživa seniorů

 Právě nyní